Takie małe podsumowanie i…

Takie małe podsumowanie i doświadczenie z premiery rtx 3080/3090 :D.

X-kom – Wysyła karty na wyjebce. Gadają, że wysyłają chronologiczne chociaż to guzik prawda. Karty które był zamówione na premiere leżą, a karty zamówione kilka dni po premierze już są dostarczone do niektórych kupujących ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście nie dowiecie się od x-komu którzy jesteście w kolejce albo kiedy będzie dostawa kart :D.

Morele. – Od początku robili w zasadzie preordery. Czasem można było znaleźć nowe karty których jeszcze nie było na stronie moreli w wyszukiwarce google które dało się kupić bez preorderu lol. Wystarczyło wpisać w google rtx 3080 strix morele i znajdowało ukryte karty lol.

Proline – Januszerka od początku. Ceny 4500+. Szkoda zachodu na nich.

Fox Komputery – W zasadzie to samo co proline.

Komputronik – Strasznie się zeszmacił. Na początku dawał złote strzały, że dało się wyciągnąć kartę w normalnej cenie, a po kilku dniach zrobili podwyżkę cen do 4k+ za gówno modele kart, i za te karty które wcześniej sprzedawał taniej :/. Już nawet nie chcę wspominać, o NIEOFICJALNYCH rezerwacjach gdzie można maila napisać i ktoś wam zarezerwuje kartę której nawet na stronie nie widać i jesteście w kolejce w komputroniku nieoficjalnie hehe :D.

mediaexpert – Chyba najlepszy sklep. Sprzedają karty jak mają na stanie. Trzeba monitorować stronę, bo w każdej chwili może się pojawić dostępna karta. Ceny też mają przyzwoite.

eurortvagd – to samo co mediaexpert. Nie robią preorderów tylko wystawiają na stronie jak mają karty (zazwyczaj) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ponoć do sklepów wpada kilkanaście kart tygodniowo ale niestety większość idzie do pracowników którzy później wystawiają karty z odpowiednim podatkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Dla tych co chcą kupić rtx 3070.Sprawdźcie sobie kiedy startuje oficjalna sprzedaż nvidii. Wrzućcie sobie distilla na stronę nvidii lub sami manualnie sprawdzajcie i klepcie FE, bo nic cenowo lepszego nie dostaniecie :D. Jak się nie uda zgarnąć Fe to ciśnijcie x-kom/morele i róbcie preordery w obu sklepach (na wybrane przez siebie karty za pobraniem). W takich sklepach jak eurortvagd/mediaexpert i komputronik rtx 3080/3090 pojawiły się później niż na xkomie czy morelach i na nich nie było preorderów. Jak zrobicie preordery to możecie sobie distilla ustawić na euro i media. Takim sposobem macie w zasadzie gwarancję, że kartę dostaniecie w ciągu 2-3 tygodni :D.

No i oczywiście polecam brać wszystko za pobraniem. Jak coś wam wyślą to sobie anulujecie resztę ;).
#nvidia #rtx #komputery #pcmasterrace