#apple #macbook #komputery…

#apple #macbook #komputery #informatyka
OSTRZEGAM i nie polecam zakupów w Apple Polska z tego powodu, że to banda imbecyli.

Zamówiłem na polskiej stronie apple.com Macbooka dnia 4 czerwca. Nie dlatego że jestem fanem, a dlatego że potrzebuję do pracy. Miał przyjść najpóźniej 1 lipca. Długo no ale trudno. Dzwoniłem do nich w ciągu miesiąca kilka razy pytając dlaczego zamówienie zacięło się na wczesnym etapie i nie rusza dalej. Za każdym razem mówili mi, że wszystko jest ok, wszystko cacy. Że oni są Apple i że mam być spokojny. Nazwę Apple każdy z obsługi wymawiał z amerykańskim akcentem tak, że nawet z daleka przez telefon było czuć jak bardzo się samymi sobą jarają.

Przemilczałem tą żenadę, uzbroiłem się w cierpliwość. Wczoraj dzwonię i pytam czy na pewno laptop będzie jutro, bo nawet pieniędzy mi z konta nie pobrali i to dziwne. Wtedy nagle się okazało że 'dział księgowości musiał coś przeoczyć’. Podobno dlatego że miesiąc wcześniej, jeszcze przy zakupie, zmieniłem kartę płatniczą na inną. Laska próbowała mi wmówić z butą godną leminga, który jara się że dopiero co dostał pracę w korpo, że to moja wina i się nie znam. Poprosiłem żeby zadzwoniła i powiedziała jak będzie coś wiedzieć na temat terminu dostawy.

Oczywiście Apple-księżniczka nie zadzwoniła, a po moim kolejnym telefonie następnego dnia i rozmowie z kimś zupełnie innym obiecano mi laptopa w przyszłym tygodniu. Niedługo po tym przyszedł szablonowy mail mówiący że laptop przyjdzie jednak za dwa tygodnie i że całe to opóźnienie jest z powodu 'dużej ilości zamówień w firmie Apple’.

A na koniec, przed chwilą po zalogowaniu na stronę zamówienia, zobaczyłem że laptop ma przyjść między 21 a 28 lipca. DWA MIESIĄCE CZEKANIA NA LAPTOPA Z POWODU LENISTWA OBSŁUGI, PRÓBA ZRZUCENIA WINY ZA STAN RZECZY NA MNIE, BRAK KONTAKTU, WYWYŻSZANIE SIĘ I OLEWANIE. NIE POLECAM.

pokaż spoiler Dla kontrastu – robiłem w życiu kilkanaście zakupów w Apple UK i nigdy się z czymś takim nie zetknąłem. Miks polskiej kultury folwarku i pycha międzynarodowego brandu daje takiego raka że nigdy więcej nie planuję tu zakupów.